RSS-csatorna
English Italiano Deutsch
Testületi ülés március 15. előestéjén

Nemzeti ünnepünk előestéjén ismét találkozott Polgár város testülete és az egyházközség képviselő testülete, hogy közös útkeresésük folytatódjék, amelyet a tavalyi évben kezdtek el. A városi megemlékezést követően a plébánia adott otthont ennek a találkozónak. Farkasné Fehér Ibolya az egyházközség világi elnöke beszámolt az elmúlt év kiemelkedő eseményeiről, és előre tekintve vázolta az előttünk álló programokat, többek között a papszentelést, a mariazelli és római zarándoklatokat és a nyári hittanos tábort. Levente atya folytatta az egyházközség munkájának és kezdeményezéseinek a sorát azzal a felvetéssel, hogy közös összefogással készüljön el az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékoszlopa. Erre már konkrét tervet mutatott be, amely Máger Ágnes művész tervei alapján készült. Az emlékoszlop a templom melletti szoborparkban nyerne elhelyezést. A 140 cm magas, fehér vagy világos márvány posztamensen álló két szárny bronzból készülne. A felfelé ívelő szárny a történelem ívét, a nemzet öntudatát, lendületet és szabadságvágyát jelenítené meg,. A kettétört szárny pedig a forradalom bukását, és az azt követő szörnyű terrort hivatott szimbolizálni.

A város testületi tagjai hozzászólásaikban üdvözölték a kezdeményezést és támogatásukról biztosították az emlékmű állítását.

A több mint két órás együttlét hasznos és építő volt mindkét fél számára.