Az egri kispapok Polgáron

Minden esztendőben a vizsgaidőszak megkezdése előtt tanulmányi kirándulásra mennek az egri szeminárium kispapjai és növendékei. Ilyenkor a magyarországi egyházmegyék központjait és nevezetesen helyeit látogatják meg, találkozva az egyházmegyék főpásztoraival és az ott élőkkel. Idén a Debrecen-Nyíregyházi egyházmegye területére utaztak közel hatvanan. Visszafelé betértek a polgári plébániára is, hiszen Levente atya a szeminárium jogi tanszékének vezetője, évek óta oktatja a papnövendékeket nem csak egyházjogból, de pasztorálisból és szociológiából, sőt olasz nyelvből is.

A délutáni órákban érkeztek meg és a hagyományőrző lovasok bemutatója után kipróbálhatták az ostor cserdítést, sőt lovagolhattak és sétakocsizhattak. Öt órától a vesperás elimádkozásával köszöntük meg Istennek a kapott jókat. Az egyházközség mindig tettre kész tagjai finom vacsorával várták a vendégeket a plébánia kertjében.

Jó Pásztor vasárnapja után láthatták az itt élő katolikus hívek, hogy az Isten mindig gondoskodik arról, hogy a megváltás művének folytatásaként legyenek papok, akik a hitben megerősítik a rájuk bízottakat. A hivatás titkát magukban hordozó fiatalok jelenlétükkel arról a reménységről tanúskodtak, hogy minden ellenkező híresztelés ellenére az Egyháznak van jövője. Jövőjének egyik pillére pedig az olyan felnövekvő papi nemzedék, aki nem akar más lenni csak szent. A polgári hívek eddig is és ezután is kitartóan fognak imádkozni értük. Ennek a buzgó imának egyik eredménye, hogy idén két Polgárról származó diakónust szentel Bosák Nándor püspök atya pappá.

Ebben megerősödve Csizmadia István rektor atya, Kecskés Attila prefektus atya és Balog Gyula spirituális atya vezetésével Tiszaújváros felé folytatták útjukat.