Beszámoló - Szentkút
2011.október 22-én a polgári római katolikus egyház zarándoklatot szervezett: Mátraverebély-Szentkút kegyhelyre.

Az utat Maga László plébános úr vezette. Indulás előtt templomunkban imával kértük a Jó Isten segítségét utunkhoz, hogy sikeres legyen zarándoklatunk.
Az autóbuszon rózsafüzér - imát mondtunk és Mária énekeket énekeltünk.
Nagyon szép őszi napunk volt. Deres útszél, ragyogó napsütés, csodálatos színes táj. Szeretetteljes fogadtatásban volt részünk. Köszöntöttük a Szentkúti Szűzanyát.

Szentmisén vettünk részt, melyet László atya celebrált. Mise után a teljes búcsú kegyelmében részesültünk.
Ismertették velünk a Kegyhely történetét.
Sétáltunk és gyönyörködtünk a környezetben. A kálvárián elvégeztük a Keresztutat.

Ebéd után elindultunk Maconkára, ahol a Szent István királyról felszentelt Árpád-kori műemlék templomban meghallgattuk rövid korabeli történetét.

Jelenleg is végeznek vasárnaponként benne szentmisét. Mi Lorettói litániát énekeltük el a templomban.
Megtekintettük a közelben, 2011. október 07-én felszentelt, 15 méter magas csodálatos kettős keresztet, melyet a Kárpát medencei magyarság tiszteletére emeltek. A fatörzset, melyből a keresztet készítették a Tátrából szállították oda.
Impozáns, tiszteletet keltő, ahogyan kiemelkedik a környezetéből.
A hazafelé vezető úton a TEDEUM-ot énekeltük el. Lelkiekben feltöltődve érkeztünk vissza Polgárra a Szentkúti Szűzanyától.

Hálával mondunk köszönetet a Jó Istennek, Szűzanyánknak, László atyának, Imre gépkocsivezetőnknek és mindenkinek, akik segítettek abban, hogy zarándoklatunk sikerüljön.

Síposné Erzsike és Puskásné Enikő