Táborozás
Az idén Tiszadadára látogatott a hittanos tábor. Júl.30-tól jún.5-ig élvezhették egymás társaságát a polgári, görbeházi, újtikosi valamint tiszagyulaházi gyerekek. A táborozás alkalmával a pihenés, szórakozás és kikapcsolódás volt az elsődleges szempont.  A napjainknak a keretet az imádság és a szentmise adta. Kulturális program gyanánt megtekintettük Tiszadadán a Till Aran emlékházat, valamint Tiszadobon az Andrásy kastélyt. Fizikai megpróbáltatás volt mindannyiónk számára a nap melegével dacolva végiggyalogolni a falvakat összekötő töltések mentén a vadregényes Tisza parton. Ha már mellette haladtunk, úgy döntöttünk, hogy megmártózunk benne, s lemossuk az út porát. A gyerekek részére a tiszai holtág igazi Jordán parti élményt jelentett. A biblia évében, ha már nem utazhattunk ki Szentföldre, akkor legalább a kelet-magyarország Tábor hegyét, a tokaji hegyet hódítottuk meg. Bár csak az utolsó napon volt borús az ég, azonban a hangulat verőfényes maradt, hisz ekkor került sor a kreatív foglalkozásokra. Természetesen a programok között gurult a bőr, röpült a tollas és szaladgáltunk egymás után. Az esti lefekvések néha nehezen akartak sikerülni, ám ilyenkor jött a fekvőtámasz, mind a fiú, mind a lány szobában. Értékelve az egy hetes együttlétet megállapíthatjuk, hogy fontos és szükséges az iskolai évet lezáró kötetlen együttlét Jézus társaságában. Köszönjük a plébániáknak a püspökségnek és természetesen a szülőknek az anyagi hozzájárulását, hogy lehetővé tették a hittanos gyerekeknek ezt az egy hetes örömet.