Az Egyházközség által szervezett Muki túra biciklivel

Így tehát elindultunk Tiszadob felé a Tisza mentén. Polgárról és a hozzátartozó egyházközségekből összesen 33-an szálltunk kerékpárra és vágtunk neki a távnak. Autós kíséronk hátulról védte a kerekezőket, elől pedig a fiatalabbak csapata diktálta a tempót. Útközben megálltunk a Tisza-emlékművek egyikénél, ahol Széchenyinek, a Tisza-szabályozás ötletadójának állítottak emléket. Rövid pihenő után folytatva az utat megérkeztünk Tiszadobra, az Andrássy családról híres településre, ahol az egyházközség tagjai étellel-itallal vártak minket. De még mielőtt a test táplálásába bele kezdtünk volna, a templomban adtunk hálát az Úrnak, a szép időért és a csapat minden tagjáért. Levente atya rövid ismertetőjében a templom alapvető kellékeit, tárgyait mutatta be, Tamás kántorunk pedig történelmi érdekességekkel fűszerezve ismertette a település történetét. A Boldogságos Szűz tiszteletére elmondott rózsafüzér után mindenki asztalhoz ült-állt. A napot az Andrássy kastély környékénél folytattuk. A hozzá tartozó kertben a gyerekek kedvükre szaladgálhattak, és ahogyan a mellékelt képek is mutatják, a felnottek sem maradtak ki a jóból. Még maradt idő a református templomba is betérni. A közösség gondnoka készségesen ismertette a legfontosabb tudnivalókat.

Az idő elorehaladta miatt újra kerékpárra ültünk, és a hátszéllel is könnyítve magunkon irányt változtattunk. Örülve egymásnak és mindannak, amit Istentől kaptunk élményekben gazdagodva értünk haza. Köszönet mindazoknak, akik segítettek ebben.