MUKI-KALAND TÚRA!!!

2010. szeptember 25-én, szombaton a MUKI hittanosok nagy lelkesedéssel elindultak tanévkezdő hajókirándulásra, melynek célja az volt, hogy a hittanos gyerekeket az év elején összekovácsolja. Nem véletlenül volt ennek a napnak a jelképe a szövetség bárkája, hiszen a gyermekek elkötelezték magukat az egész éves templom és hittan látogatásnak. Reggel10 órakor volt az indulás, 11 órakor érkeztek meg a tiszafüredi templomba, ahol rögtön eskütétellel erősítették meg mindazt, amit már a kirándulás elején megígértek: rendszeres vasárnapi miselátogatás, hittanos programokon való részvétel, valamint hűséges tanítványai lesznek Jézusnak. A gyermekszemekben ott ragyogott a bátorság és a hit lelkesedése. Gábor atya vezette az eskü szövegét, melyet a gyermekek buzgón ismételtek. Ezt követte a fergetegesen jóízű ebéd, amelyet Kati néni főzött, majd pedig egy kis játék után felszálltak a szövetség bárkájába. Az 1 órás hajóút alatt senki nem esett vízbe csupán egy sapka keresett menedéket a víz hullámai között reménykedve abban, hogy a tulajdonosa megállítatja a hajót és vele az időt is….
Kellemesen elfáradva, de lélekben megerősödve tértek haza a zarándokok. Köszönet és hála azoknak, akik segítettek a kirándulás megszervezésében.