Krumplicukor, csokoládé...

130 gyerek kíváncsiskodó tekintettel fürkészi a templom ajtajait. –Vajon melyiken keresztül fog belépni az öreg, ősz szakállú? Vajon jut majd nekem is a csomagokból, egyáltalán hoz nekem is valamit a Mikulás? – gondolhatták az egyházközség gyermekei december 8-án délután 5 órakor, mikor szüleikkel, nagyszüleikkel eljöttek a templomba, ahová állítólag megérkezik.

Az öreg Mikulás helyett egy fiatalabb kollégája érkezett, s a havas szakáll helyett egy piros sál takarta el az arcát a hideg szél elől. A két krampusz (Bonifác és Szaturnusz) is vele tartottak hozván a csomagokat. Piroska néni, a hitoktató Mikulás váró dalra fakasztotta a gyerekeket, akik ujjongó szívvel énekelték a dalokat. A Mikulás helyet foglalt a széken és hallgatta a gyerekek műsorát amely Szent Miklós életéből jelenített meg epizódokat. Pl. A beteg gyerek meggyógyítása, vagy éppen a vihar lecsendesítése.

A gyerekek versekkel is kedveskedtek a Mikulás „atyának”. A krampuszok, hogy oldják a gyerekek feszültségét és emeljék a hangulatukat, szaloncukrokat dobáltak a az ujjongó gyereksereg közé. Ezt követte a csomagok kiosztása, melybe sok mindent sikerült bevarázsolni. Természetesen a csokimikulás és a csokihóember mellé sikerült csempészni a missziós kis naptárunkból is. A gyerekek még mindig azzal a lelkesedéssel várják a Mikulást, mint ahogy mindannyian gyermekkorunkban.