Orbán Viktor a Fidesz elnöke volt vendége Polgár városának 2006. április 18-án

Orbán Viktor a Fidesz elnöke volt vendége Polgár városának 2006. április 18-án. Megérkezése előtt Oláh József polgármester úr és dr. Tiba István a FIDESZ KDNP országgyűlési képviselőjelöltje arról beszéltek, hogy csak az összefogás lehet az útja a kormányváltásnak és az ország jelenlegi állapotából való kilábalásnak. Nyolc óra után nem sokkal érkezett meg Orbán Viktor a plébánia előtti térre. Lelkesítő és bátorító beszédében arra hívta fel az emberek figyelmét, hogy Magyarországon ma pult alatti kormányzás folyik, ahol a kormány akarja megmondani, hogy mikor, miről, mit tudhatnak meg az emberek. Orbán Viktor azt fogalmazta meg feladatként, hogy ki kell nyitni az emberek szemét, mi minden vár rájuk, ha nem lesz kormányváltás.

Orbán Viktor beszéde elején arra hívta fel a figyelmet, hogy nehéz, embertpróbáló, de nem lehetetlen feladat előtt áll a Fidesz Magyar Polgári Szövetség: 110-ből 70 mandátumot kell megszereznie a vasárnap esedékes választáson. Erre a szövetség elnöke reális esélyt lát.
A Fidesz elnöke emlékeztette hallgatóságát arra, hogy az április 9-i választást követő hétfőn sok mindenről kiderült az igazság: bebizonyosodott, hogy a kormány "kirámolta a kasszát", és nem tud elszámolni az elmúlt négy évben felvett hitelekkel. Szerinte, ha nem lesz kormányváltás, az emberek olyan megszorító csomagot kapnak a nyakukba, hogy "Bokros Lajos hátizsákja kutyafüle volt ahhoz képest". Orbán Viktor hozzátette: a pénzügyi válságért az MSZP-SZDSZ koalíciónak kell vállalni a felelősséget.

Mi a feladat? - ki kell nyitni az emberek szemét, mi minden vár rájuk, ha nem lesz kormányváltás. - Az utolsó pillanatban vagyunk, hogy mindezt megelőzzük: a megszorító csomagot, a munkanélküliség növekedését, a gyógyszerárak emelkedését, az iskola- és óvodabezárásokat, és hogy Magyarországot megmentsük mindattól, ami egy MSZP-SZDSZ kormányzás alatt lenne - fogalmazott Orbán.

Mindenki a saját feladatát teljesítse - hangsúlyozta a Fidesz elnöke. - Akik április 9-én eltalálták a helyes választ, azok menjenek el most vasárnap is, és szavazzanak ismét a Fideszre. Akik a kormánypártokra szavaztak, azoknak el kell mondani, hogy becsapták őket, és meg kell őket győzni arról, hogy gondolják át még egyszer a helyzetet. Orbán Viktor önmaga szerepét elemezve arra hívta fel hallgatósága figyelmét, hogy sem az ő személyes ambícióin, sem a Fidesz pártérdekén nem múlhat a nemzeti kormány létrejötte; s ha megbíznak benne, akkor továbbra is ő fogja vezetni a kampányt és a szövetséget.

A Fidesz elnöke kiemelte, hogy a szövetség sokaknak van útjában, mert ők nem pártot építettek, hanem emberi közösséget világos és közös értékek alapján. Döntéseikben pedig csakis Magyarország és a magyarok érdekeit tartják szem előtt - tette hozzá Orbán. Az elnök leszögezte: "az a tény, hogy sokaknak útjában állunk, nem ok arra, hogy félreálljunk".
Orbán Viktor külön kiemelte a nyugdíjasok, az első szavazók és az első szavazók szüleinek szerepét, hogy biztassák egymást, és menjenek el szavazni. Azoktól pedig, akik nem vettek részt a szavazáson a választás első fordulójában, azt kérte, hogy most vasárnap voksoljanak a Fidesz Magyar Polgári Szövetségre annak érdekében, hogy a "holnapi nap ne legyen nehezebb, mint a tegnapi volt."

Beszédét követően Varga Miklós énekei csendültek fel, amelybe a jelenlévők is bekapcsolódtak. A több mint kétezer helyi és környékről érkezett vendég békésen távozott a helyszínről, megerősödve abban a hitben, hogy csak Istennel lehet és érdemes a jövőről beszélni és érte tenni. (p.l.)

(forrás/képek: www.fidesz.hu, Polonkai Gizella)