NyitĂłlap
HĂ­rek
Templomunk
Pasztorális terv
Közösségeink
Imák
Ügyintézés
ArchĂ­vum
Hitoktatás
PowerPoint gyűjtemény
Prédikációk





A szentmisék rendje

Polgáron

Hétfő, kedd, péntek: 7.30
Csütörtök: 17.00
Szombat: 7.30, 18.00 (téli időszámításkor 17.00)
Vasárnap: 9.30

Filiák

Görbeháza: vasárnap 8:00
Tiszagyulaháza: vasárnap 11.00
Újtikos: vasárnap 13.30

 
"Jobban boldogul kettő, mint egy" (Préd. 4,9) Regionális Cserkészvezetői Konferencia

"JOBBAN BOLDOGUL KETTŐ, MINT EGY" (Préd. 4, 9 )

REGIONÁLIS CSERKÉSZVEZETŐI KONFERENCIAI.

Északkelet Magyarországi Cserkészvezetői Konferenciát rendeztek  november 11-én pénteken 16:00-tól, 12-én vasárnap 14:00-ig a Polgári Római Katolikus Egyházközség Plébániáján.

Erre a találkozóra a régió minden felelős vezetőjét várták, akik a plenáris előadások mellett fórumokon, szekcióüléseken, szakmai műhelymunkában válaszoltak feltett kérdésekre; Honnan jövünk, merre tartunk? Milyen értékei vannak a cserkészprogramnak? Mit jelent a MCSSZ (Magyar Cserkész Szövetség) mint szervezet? Foglalkoznak továbbá a cserkészetben rejlő kommunikáció lehetőségeivel, valamint a támogatásszervezéssel.

A cserkészetet 1908-ban, Londonban Robert-Baden Powell, egy angol katonaember alapította. Sajnálkozva látta, hogy a kor fiatalsága léha, semmittevő életet él. Ezen változtatni kívánt majd 1907-ben összefogott 26 fiatalt, akiket elvitt egy nyári táborba, akik ott  örökéletre szóló nyári élményt kaptak. A sikeren felbuzdulva megjelentette a Scouting for Boys (Cserkészet fiúknak) című művét, amely azonnal óriási siker lett. Egy év alatt 11 ezer főre gyarapodott a létszám és már a Britannia határain is túl nőtt ez az eszme.

Hazánkba 1909-ben a nagybecskereki főgimnázium értesítőjében olvasható az első cikk, 1912-re már a szövetség is megalakul (MCSSZ), majd 1929-ben az első lánycserkész konferenciát, 1933-ban pedig a IV. cserkész világtalálkozót szervezték meg.

Az alapítónk 10 törvényben foglalta össze a cserkészek kötelességeit. A tíz törvény közül az egyik törvény így hangzik:

„A cserkész híven teljesíti kötelességeit, melyekkel Istennek, hazájának és embertársainak tartozik.”

Isten szolgálata tömören összefoglalva az Isteni törvények megtartását, a vallásunk rítusainak gyakorlását és a vallásunkkal kapcsolatos ismeretek elmélyítését jelenti.

A haza szolgálatot sokan sokféleképpen fogalmazzák meg. A cserkészek azt vallják, hogy mindannyian nap mint nap szolgálhatják hazájukat azzal, hogy képességeik szerint a lehető legtöbbet és legjobb módon tanulnak. Mikor felnőtté válnak, legyenek a társadalom bármely szegmensében hazájukat szolgálják a munkájukkal is ha azt odaadással végzik.

Nevelési céljainkat 6-10 fős csoportokban, őrsökben érik el. Az őrsök nem koedukáltak, és a korosztályi különbségekre is figyelnek. A gyermek testi szellemi, lelki fejlődését szolgálva, a cselekedve tanulás elvét követve mindent a gyakorlatban megvalósítanak.

Kovács Ágnes
sajtóreferens
Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye

Kapcsolódó anyagok: képek