Bortúra – Csak noknek!

kell beszélni róla. Leghelyesebb egy
pohár bor mellett.”
Márai Sándor

Márai Sándor, bizonyára nem tudott egy fontos dolgot.  Azt hogy mi nők, éppen úgy szeretjük ezt a fenséges nedűt, mint szerencsésebb férfitársaink. Így hát elindult az egyházközség egy lelkes, kis, vállalkozó kedvű női csapata, Gábor atya vezényletével, a tokaji borvidékre, hogy felfedezze annak folyékony kincsét. Az idősebbek ösztönzésére a csodálatos rózsafűzért imádkozva pillantottuk meg Bodrogkeresztúrt.

A Tokajbor-Bene Pincészet egy, fiatalokból álló családi borászat, amely Bodrogkeresztúron, a világörökség részeként nyilvántartott hírneves Tokaj-hegyaljai borvidék szívében működik. Ragaszkodásuk az évszázados hagyományokhoz példaértékű.  Örökségüket tovább gazdagítják, azzal, hogy szívvel-lélekkel készített kézműves boraikat, különleges minőségben és zamatvilággal szolgálják fel a fogyasztók asztalára.

Ezt mi is megtapasztalhattuk. A pince kellemes meleg mikroklímájában, gyertyák fényénél ülve, tesztelhettük különleges borait. A bor aranyló színe, fenséges zamata,  csodás illata, csakhamar vidámságot hozott mindannyiunk szívébe. A szív vidámságát, humoros anekdoták és vicces kiszólások jelezték.

A hazafelé vezető úton az ifjúság ragadta magához a kezdeményezést, és végigénekelték az utat, a többiek nagy örömére.

Vidám lélekkel, szakadó hóesésben értünk haza, és elhatároztuk, hogy ez a bortúra, csak valaminek a kezdete volt és egy ilyen hagyomány, feltétlenül folytatnunk kell!

Aki kíváncsi a pincészet honlapjára, erre a linkre kattintva tekintheti meg: http://www.tokajbor-bene.hu/index.htm.