Bérmálkozás
A bérmálkozás egy szentség, nagy kegyelem és felemelő érzés volt, hogy megkaptam a Szentlélek hét ajándékát. Nagyon boldog voltam, a szívem tele volt örömmel. A vizsga előtt nagyon sokat imádkoztam az Istenhez, hogy sikeresen tudjak válaszolni László atya kérdéseire. Amikor eljött a vizsga napja teljesen nyugodt voltam, mert tudtam, hogy az Isten velem lesz és így is volt. A vizsga után átmentünk a templomba elpróbálni a bérmálkozás menetét. Már a próbán is nagyon boldog voltam, mert tudtam, hogy már csak egy éjszaka választ el attól, hogy megkapjam a Szentlélek hét ajándékát. Nagyon fontos volt nekem ez a bérmálkozás és az egész családom számára is, anyu is nagyon örült annak, hogy bérmálkozhatok.  Örültem annak is, hogy Seregély István nyugalmazott érsek atya szolgáltatta ki a bérmálkozási szentséget. A bérmálkozás erőt és küldetést adott. Számomra az erő annyit jelent, hogy soha nem fáradhatok el Isten szolgálatában és az igéiben. Nem csak erőt, hanem küldetést is kaptam, ami azt jelentette, hogy apostolkodnom kell, hogy minél több ember kaphassa meg ezt a szentséget.

A bérmálkozás napján a legjobb barátnőm és egyben unokatestvérem Vivien mellett ültem és együtt izgultuk át a csodálatos és szeretetteljes szentmisét. Ezt követően, szép lassan mentünk az oltár elé, ahol az érsek atya megkente kereszt alakban a homlokomat. Én ötödik voltam a sorban és izgulva, de várva mentem az oltárhoz. A bérmakeresztanyám Kecsőné Pápai Mária lett. Miután megbérmáltak minket visszaültünk a padba. Ekkor megfogadtam, hogy mindig segíteni fogom az Egyházat. Köszönöm a jó Istennek, hogy megadta nekem ezt a kegyelmet és köszönöm azoknak az embereknek, akik hozzásegítettek ehhez a szentséghez. (Balogh Adrienn)

Templomunkban 2012.10.21.-én került sor a Bérmálkozás szentségének kiszolgáltatására. A szentség kiszolgáltatója: Seregély István nyugalmazott érsek atya volt. Számunkra különleges nap volt, mivel a családunkból négyen bérmálkoztunk: a szüleim, a nővérem és én. Mise előtt fényképezés volt.

A mise azzal kezdődött, hogy én mondtam egy verset a Szentlélek 7 ajándékáról, majd Mátyók Judit köszöntötte az érsek atyát. Szívem csordultig meg volt telve boldogsággal. Mindannyiunk szemében csillogott az öröm. Adriennel reszketve ültünk egymás mellet a padban és egymás kezét szorítottuk. Az érsek atya prédikációja, úgy gondolom mindenkinek a szívéig hatolt. A prédikáció közben az örömünk egyre jobban fokozódott.

Türelmetlenül vártam, hogy végre megkapjam a Bérmálkozás szentségét és elteljek a Szentlélekkel. Mikor végre elérkezett az idő, a sorban minél közelebb és közelebb kerültem az érsek atyához, annál hevesebben dobogott a szívem. Amikor végre rám került a sor, azt éreztem, hogy a szívem szétcsattan az örömtől. Jó érzés töltött el, amikor úgy álltam ott, hogy a bérmakeresztanyám mögöttem állt a vállamat fogva. Az érsek atya pedig két atyával (László atyával és Juhász János atyával) velem szemben álltak. Kedvesen mosolyogva néztek, velünk együtt örültek. Felemelő érzés volt, mikor Seregély István érsek atya a homlokomra rajzolta a keresztet. Az atya mindenkinél külön-külön kérte a választott szent közbenjárását. Én Szent Lidvinát választottam védőszentemnek, hogy példaként járjon előttem és közbenjárását kérjem. Amikor a templomba érkeztem, azt hittem már nem lehetek ennél boldogabb, de most mégis nagyobb boldogság és öröm töltött el. Örömteli szívvel járultunk Szentáldozáshoz, hogy szívünkbe fogadjuk Jézusunkat. A mise végén Bartha Boglárka és Horváth Zoltán mondtak köszönetet az érsek atyának. Bérmakeresztanyám (Györkefalvi Istvánné Jolika néni) már a mise után elkezdte fogadalma teljesítését és sokat beszélt nekem a Szentlélekről és a templomba járás fontosságáról.

Hálás szívvel köszönöm Maga László atyának, hogy bérmálkozhattam; Seregély István érsek atyának, hogy kiszolgáltatta a szentséget és Jolika néninek, hogy elvállalta, hogy a bérmakeresztanyám legyen. Ezer köszönet még a szüleimnek, akik nagyon sokat segítettek a felkészülésben és mindenek előtt a jó Istennek, hogy megadta nekünk ezt a nagy kegyelmet. (Rontó Vivien)