Bérmálás

"Ekkor mindnyájan beteltek Szentlélekkel!"

Vedd a Szentlélek ajándékának jelét! Ígéred-e, hogy jó keresztény leszel? - ezekkel a szavakkal történik a bérmálás szentségének kiszolgáltatása, melyben a Lélek kiáradása által megkapják a megbérmáltak azokat a kegyelmeket - magát a Szentlelket - amelyekt az első pünkösdkor az apostolok kaptak!

Idén 15-en részesültek ezekben a kegyelmekben Polgáron október 2-án. Bosák Nándor püspök atya beszédében buzdította a fiatalokat, legyenek hűségesek Krisztushoz, akinek követői és barátai lettek. Ne féljenek a világ ellenállásától, mert a tanúságtételhez nem csak a maguk erejére kell támaszkodni, hanem mindenekelőtt Isten segítségére. Ő erőnkön felől nem próbál meg és lehetetlent nem kér tőlünk. S amit kér, az nem áll mesze tőlünk, mert az Ő képére és hasonlatosságára lettünk teremtve.

A bérmálkozók megújították a keresztségi ígéretüket, hogy ellent mondanak a bűnnek és Igent Istenre és az Egyházra. Védőszentet is választottak, akinek közbenjárása még inkább segíti őket vállalt ígéretük teljesítésében. Az ünnepi szentmise után püspök atya a képviselőtestülettel is találkozott, röviden beszámoltak az egyházközség munkájáról és terveiről. Terített asztalnál, a kerület papsága jelenlétében folytatódott az együttlét. Tartsa meg Isten a megbérmált fiatal testvéreinket azon az úton, amelyre immár felnőttként igen-t mondtak!