Bibliai esték – Buda Péter atya

Március 18-án péntek este a keresztúti ájtatosság után Buda Péter atya, teológiai tanár tartotta meg az első előadását a „Család a bibliában” címmel. Az elmélkedés valóban a bibliai szempontokra támaszkodott. Az Atya bemutatta a bibliai szerzőkön és a történeteken keresztül, hogy a család milyen fejlődésen ment keresztül a szentírásban. Rávilágított arra, hogy a család, mint eszménykép mely a Teremtés könyvében olvasható, az a későbbi Jahvista szerző teológiai összefoglalása. A biblia realisztikus a házasságot illetően akkor, amikor beszél az ősatyák poligámiájáról, Salamon király és Dávid király házasságtöréseiről, ugyanakkor ismeri a mély lélektant, hiszen szépen bemutatja Tóbiás és más bibliai szereplők tiszta szerelmét. Mindenki számára világossá vált, hogy az eredeti bűn megrontotta az emberi természetet és ezáltal az emberi kapcsolatok sem lehetnek  tökéletesek itt a földön. Ellenben Jézus Krisztus megváltásával reményt kaptunk arra, hogy mindig megújuljunk az Ő szeretetében. Így valósul meg közöttünk Krisztus és az Egyház misztikus kapcsolata. Hálásan köszönjük a sziporkázó előadást.