Nagyböjti lelkigyakorlat

2006. március 6-7. (hétfő-kedd) 17:00 órakor a polgári római katolikus templomban lelkigyakorlat volt.

A lelkigyakorlatot kísérte: Fr. Barsi Balázs OFM atya.

Közel ötszázan jöttek el Polgárról és a környezo településekrol, úgymint Tiszaújváros, Egyek, Debrecen, Nyíregyháza. A Jelenések könyvének sokszor nehezen értheto üzenetét magyarázta Balázs atya. Valaki egyszer megkérdezte: Olvasta már a Jelenések könyvét? – Igen, volt a válasz. – És nem fél?! Nekünk nem kell félni, hiszen a Szentírás utolsó könyve az Egyház küldetését és végso beteljesedését tárja fel. A Menyasszony, az Egyház és a Jegyes, azaz Krisztus szeretetteljes kapcsolata tárul fel a Jelenések könyvét olvasva. A könyv elso szava: „Jézus Krisztus kinyilatkoztatása…” Ez maga az Evangélium, az Örömhír, s az örömhír, hogy Krisztus eljött és velünk maradt. Nincs tehát okunk félni. Balázs atya szavain keresztül megérthettük, hogy Isten nem egy haragvó istenség, hanem maga a Szeretet.

Az esti lelkigyakorlatos beszédek szentmisével folytatódtak.

Hétfon és Kedden napközben harminc pap részvételével volt lelkigyakorlat a plébánia épületében. Napközben elmélkedés, közös ima, és személyes beszélgetés keretében az életszentség útjának titkát mélyíthettük el. Nem lehetetlen vállalkozás; mindenki meghívást kapott erre. A gazdag ifjú történetében az apostolok megdöbbenve kérdezik: De hát kinek lehetséges ez? Embernek ez lehetetlen, de istennek nem. Mert Istennek minden lehetséges.” Isten az, aki bennünk végbeviszi ezt a csodát. Ráhagyatkozva az o akaratára, tenni napi feladatainkat úgy, hogy szívünk hozzá ne tapadjon a mulandó dolgokhoz – az életszentség útja. Fontos tényezoje az Isten jelenlétében élni. John Henry Newman bíboros, aki „jelen volt” ezen a lelkigyakorlaton, segített abban, hogy fölfedezzük,mit jelent Isten jelenlétében élni. Nem beteges félelem, rettegés (fobosz) az Isten félelem, hanem az O jelenlétének a tudása.

Köszönet és hála Istennek, aki megengedte és megadta ezeknek a napoknak minden ajándékát!