Közös adventi koszorú készítése
Idén is, az előző évekhez hasonlóan, összegyűltek kicsik és nagyok a plébánián, hogy elkészítsék saját adventi koszorújukat. A gyerekek, kicsiny kezeikkel ügyesen illesztették az illatozó fenyőágakat, és gyertyákat a koszorúkra. A felnőttek, Piroska vezetésével segítettek a kicsiknek, a nagyobbak teát készítettek és kukoricát pattogtattak, melynek illata, belengte a termet.

A háttérben kellemes, halk, karácsonyi hangulatot idéző zene szólt, melyet a gyermeki zsibongás elnyomott ugyan, de általa vált meghitté és vidámmá ez az együttlét.

Jó volt látni, amint egy-egy elkészült adventi koszorúra, büszkén, csillogó szemmel, tekintettek a gyerekek.

Az adventi felkészülés szép eszköze, ha az adventi koszorút együtt készítjük el családtagjainkkal.

A gyertyák meggyújtása, legyen egy közös rituálé, énekekkel és imádsággal.

Ahogy közeledünk Jézus Krisztus születése napjához, úgy egyre fényesebben világítanak majd gyertyáink, és remélhetőleg szívünkben is egyre nagyobb fénnyel égnek majd a szeretet lángjai.

Ha a plébánián nem is tudott mindenki ott lenni az adventi koszorú készítésénél, még nem késő, készítsük el otthon, családunk körében az adventi koszorút, hogy mi is szent áhítattal várhassuk Jézus Krisztus születését.

Fotó és szöveg: Rapcsák Judit