Cserkészek fogadalom tétele

Újabb tagokkal bővül az 1907. Hunyadi János cserkészcsapat. Április 29-én négy kiscserkész ígéretet, három cserkész, pedig fogadalmat tett a 10-es szentmise keretében. Levente atya prédikációjában felhívta a cserkészek figyelmét feladatuk és tevékenységük fontosságára, mely alapvető része a hit és a cserkésztörvények által való élet. Ezt követően történt meg a fogadalomtétel, melynek során a többi cserkész is megújította az egy évvel ezelőtt tett fogadalmát.

Esküt tettek név szerint kiscserkészek: Karafa Dorina, Kovács Éva, Rontó Evelin, Vámosi Máté;
cserkészek: Kovács Judit, Nagy Judit, Faragó Tamás.

Próbájuk keretmeséje a cserkészet története volt, mivel idén 100 éves a cserkészet. Öt állomáson, „időkapun” kellett átjutniuk és ismereteiket bemutatniuk. Mindenki sikeresen teljesítette a feladatát.

1. állomás: A cserkészet megalakulása 1907.
  2. állomás: A cserkészet megalakulása Magyarországon 1912.
  3. állomás: Jamboree, világtalálkkozó Gödöllőn 1933.
  4. állomás: A cserkészet betiltása hazánkban 1948.
  5. állomás: A cserkészet újjáalakulása itthon 1989.

Egy éves jelölt idő alatt megszerezték azt a tudást, mellyel megalapozták első próbájukat. Ám ez az ismeret az életben is, útmutatást ad számukra. Vállalták mindazt a kötelességet, mellyel Istennek, hazájuknak és embertársaiknak tartoznak; ahol tudnak, segítenek, és a cserkésztörvényeket betartják és megpróbálnak aszerint élni. Így válhatnak igazán hasznos tagjává környezetüknek, társadalmuknak.

Egyre több eseményen részt vesznek az 1907 számú cserkészcsapat tagjai, legyen szó egyházi vagy világi programról. Segítenek a plébánia munkájának megkönnyítésében is pl.: beteglátogatás, szórólaposztás, takarítás. Idén nyáron szervezik meg igazi első cserkésztáborukat július 2-7. között, ahová várják az érdeklődő gyerekeket.

Érdeklődni lehet:
Rácz Zoltán: 06/20 539-7058